Ann en Mohammed
Getuigenis
Regio Antwerpen
Getuigenis
Regio Antwerpen
De missie van Auxilia ligt mij nauw aan het hart. Een goede start in het leven begint toch bij een stevige basis in de kleuter- en lagere school. En wat minstens even belangrijk is op je levenspad, is een gezonde dosis zelfvertrouwen. Dat probeer ik mijn leerlingen mee te geven, elke week opnieuw.
Momenteel begeleid ik twee leerlingen uit het zesde leerjaar wekelijks en een derde leerling uit het tweede middelbaar help ik nog tijdens de examenperiodes. Eén van de kinderen volg ik nu al voor het vierde jaar, een ander begeleidde ik zelfs van het tweede leerjaar tot het eerste middelbaar. Ik blijf dat doen zolang het nodig is, desnoods tot het laatste jaar van het middelbaar.
Mohammed en zijn gezin leerde ik vorig schooljaar kennen. Zijn juf is zelf vrijwilliger bij Auxilia en dacht dat wat extra ondersteuning op taalkundig vlak heel welkom zou kunnen zijn. Hij heeft een echte wiskundeknobbel. Ik hoop dat hij, met een duwtje in de rug voor Nederlands, volgend jaar vol vertrouwen in een sterke wiskunderichting kan starten.
Wat me telkens opnieuw treft, is hoeveel drempels kinderen tegenkomen die niets met intelligentie te maken hebben, maar alles met omstandigheden. Veel ouders kunnen hun kind niet voldoende ondersteunen. Soms uit schaamte, soms door een taalbarrière, soms door een gebrek aan kennis van het onderwijssysteem. Anderstalige kinderen hebben vaak een taalachterstand, waardoor ze een studierichting mislopen die ze wél aankunnen.
Voor mij heeft het begrip ‘onderwijsongelijkheid’ ondertussen een gezicht gekregen. Elk kind verdient kansen, maar niet elk kind krijgt ze. Het onderwijs probeert dit deels te compenseren, maar er is een schrijnend tekort aan tijd én kennis. Daarom kan je als vrijwilliger bij Auxilia het verschil maken.
De mooiste momenten? Dat zijn er veel. Als kinderen blij zijn met hun punten. Als ik ouders kan helpen bij inschrijvingen of oudercontacten. Een mama zei me eens: “Ik wil mijn kind alle kansen geven, maar ik kan hem niet helpen zoals andere ouders. Ik begrijp zijn leerstof niet.” En dan denk ik: soms kan het leven simpel zijn. Je hoeft er alleen maar even te zijn.
Ontdek of dit iets voor jou is.
Ontdek wat ons drijft.